У результаті російської військової агресії зруйновано частину українських пасік. На окупованих територіях деякі пасіки загарбники свідомо знищували. Про це повідомили в УкрАгроКонсалт.

За оцінками компанії “Знатний Мед”, втрати бджолосімей у Київській, Чернігівській, Херсонській, Миколаївській областях та на Слобожанщині можуть становити до 30%. Також бджолярі втратили вулики, обладнання та виробничі лінії.

Через військові дії частина бджолярів була вимушена покинути свої домівки, тому без необхідних весняних заходів (підгодівля, розширення) залишаться і вцілілі бджолосім’ї. Відповідно, це негативно вплине на їхній подальший розвиток. Загрозою для медового урожаю є також екологічний стан в цілом та його агарна складова загалом. Зокрема, через війну в деяких районах посівна не відбувається або ж посівні площі зменшилися, тривають бої або розмінування територій тощо.

Як ми повідомляли, за даними ООН більше третини угідь в Україні не придатні для посіву. До того ж скорочуються площі під соняшник на користь злакових, які не є медоносами. Всі ці чинники можуть призвести до скорочення медозбору на 25-30%.

NB: Великого значення цього сезону набувають дикорослі медоноси.

Водночас фахівці зазначають, що цього року результати зимівлі бджіл доволі позитивні втрати сімей були мінімальні. На думку експертів ТМ “Знатний Мед”, цьогоріч меду буде достатньо для внутрішнього споживання, а от обсяги експорту можуть суттєво скоротитися.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram