Через російські обстріли масово гинуть водні біоресурси

риба
Редакція GrowHow.in.ua   2023-02-07
Початок року для зимівлі водних мешканців був у межах норм, проте у січні вже зафіксовані факти загибелі риби. Причиною стало пошкодження запірних шандорів Каховської ГЕС у результаті російських обстрілів у Каховському водосховищі. Про це GrowHow повідомила пресслужба Мінагрополітики.

Відтак відбулася масова загибель водних біоресурсів, що створило прямі ризики зриву весняного нересту у водоймі. Як розповіли у міністерстві, російські обстріли прибережної частини Херсона та акваторії Дніпра також призвели до масової загибелі товстолоба. За цим фактом відкрито кримінальне провадження. За даними Державного агентства меліорації та рибного господарства України, збитки нанесені рибному господарству у цьому випадку орієнтовно становлять понад 390 млн грн.

В інших водоймах України загибелі та задухи риби впродовж січня не зафіксовано. У більшості областей України льодостав був або повністю відсутній, або частково укривав водойми та складав 3-6 см (у Харківській області місцями до 25 см). В гірських частинах західних областей на річках спостерігалось активне льодоутворення у вигляді шугоходу, неповного льодоставу та заберегів, на окремих ділянках яких утворювались зажори льоду.

У зв’язку зі збройною агресією росії, частина інформації про рівневий режим, температуру води та вміст розчиненого у воді кисню у водоймах окупованих та деокупованих територій Луганської, Донецької та Херсонської областей залишається невідомою.

Там, де це можливо, фахівці Держрибагентства продовжують відстежувати перезимівлю риб та середовище їх існування.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram