Під тиском низького експортного попиту в Україні поступово опускаються ціни на фуражний ячмінь. Як повідомив GrainTrade, додатково на них тисне падіння цін на фуражну кукурудзу та пшеницю.

Обмежені перехідні запаси ячменю та прогнози скорочення його виробництва в новому сезоні незначно підтримують ціни. Ціни попиту на фуражний ячмінь впали на 100-300 грн/т і станом на 18 травня складають 6500-7300 грн/т з доставкою до переробників, тоді як ціни на кукурудзу знизилися до 5800-6300 грн/т з доставкою на комбікормові заводи.

Зазначимо, що під урожай-2022 площі посівів озимого ячменю в Україні скоротилися на 16,8% у порівнянні з минулим роком; під ярий на 45%. Аналітики прогнозують, що внаслідок дефіциту та високих цін на добрива цьогоріч знизиться врожайність ячменю. Так, його виробництво складе 5-6 млн т, що на 40-50% поступатиметься торішньому показнику.

Експерти ввважають, що зниження виробництва в Україні спричинить подальше зростання світових цін на ячмінь в новому сезоні, особливо на тлі прогнозів скорочення світового виробництва кукурудзи.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram