Через надмірну кількість опадів в Україні фіксують хвороби сільгоспкультур

Часті дощі та помірна температура повітря сприяли розвитку і поширенню хвороб на сільськогосподарських культурах. Про це повідомили у Національній академії аграрних наук України.

Зокрема, у посівах озимих і ярих зернових на незібраних площах почали розвиватися хвороби колосу. Фузаріоз колосу виявили на 3-22% площ у Волинській, Дніпропетровській, Львівській, Одеській та Хмельницькій областях. Септоріоз колосу — 7-55% площ на Волині, Львівщині, Тернопільщині та Чернігівщині.

У Хмельницькій області на 5-15% площ 1,5-3% колосків уражені борошнистою росою. Оливковою пліснявою уражено 2-16% колосків пшениці в осередках Волинської, Закарпатської, Полтавської, Тернопільської, Хмельницької, макс. від 20 до 40% колосків жита на площі 100 га у фермерському господарстві Волинської області.

Читайте також: Хвороби соняшнику другої половини вегетаційного періоду. Як зберегти врожай?

Також виявили летючу та тверду сажки на 0,01-1% колосків ячменю в Житомирській області. У Волинській, Житомирській та Чернігівській областях на житі — ріжки. У західних областях на 2-5% рослин — білоколосість.

Для збереження якості зерна фахівці НААН радять провести першочергове збирання уражених хлібів прямим комбайнуванням та очищення й просушування зерна до вологості не вище 14%. Надалі обов’язково зробити фітоекспертизу насіння та за переважаючих збудників хвороб прийняти рішення щодо вибору протруйника і своєчасно оздоровити посівний матеріал.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram