Згідно з даними ІА «АПК-Інформ», зі старту 2020/21 МР на українському експортному ринку домінує тенденція зростання цін на ячмінь, при цьому з початку вересня темпи подорожчання зернових помітно прискорилися.

— Не дивлячись на перманентну волатильність цін на експортному напрямку з початку сезону, ціни на ячмінь переважно підвищувалися відповідно до зростання інтересу з боку Китаю. Подібну картину ми спостерігали й на початку попередніх сезонів, але в цьому році китайський попит просто зашкалює! За липень-серпень 2020/21 МР він уже імпортував на 97% більше українського ячменю, ніж за аналогічний період попереднього сезону. У серпні ц.р. був зафіксований абсолютний рекорд експорту для даного місяця (понад 1,3 млн тонн), і це, незважаючи на 14% скорочення обсягів закупівель українського ячменю таким ключовим гравцем, як Саудівська Аравія, — прокоментувала ситуацію керівник відділу локальних ринків ІА «АПК Інформ» Анна Танська.

NB: Так, під впливом вищевказаних факторів ціни попиту на ячмінь в портах України з початку сезону виросли в середньому на 20% і за станом на 18 вересня в основному озвучуються в межах 6050-6375 грн/т СРТ-порт.

Доларові ціни попиту також помітно зросли й до звітної дати складають 177-190 USD/т СРТ-порт. При цьому мінімальні ціни озвучують поодинокі трейдери.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram