Через брак вологи на Одещині гинуть озимі культури

Через недостатню кількістю вологи у метровому шарі ґрунту та відсутність опадів, у господарствах на півдні Одещини щодня збільшуються площі загиблих озимих культур. Про це повідомила пресслужба Одеської ОВА.

На сьогодні загинуло вже 6000 га сходів озимого ріпаку та 2 тисячі гектар озимої пшениці. Аграрії Одещини цьогоріч першими в Україні розпочали посівну кампанію озимих культур під урожай 2023 року. За інформацією Департаменту аграрної політики, в області посіяно 167 тисяч гектар озимого ріпаку, 423 тисячі гектар озимої пшениці і поки що 123 тисячі гектар озимого ячменю.

Зараз в області триває комплекс осіньо-польових робіт: аграрії збирають врожай пізніх культур. Як повідомила директорка Департаменту аграрної політики, продовольства та земельної відносин Одеської ОВА Алла Стоянова, до збирання підлягають 586 тисяч гектар. Ключовою культурою для фермерів Одещини є соняшник. Він цього року росте на площі 400 000 га. Вже намолочено 455 тисяч тонн при середній врожайності 12,9 центнер з гектару.

NB: Кукурудзу в Одеській області зібрали з площі 66 тисяч гектар, вал становить 133 тисячі тонн, врожайність — 20 ц/га. Триває збір сої, проса, гречки та сорго.

Нагадаємо, що у 2022 році аграрії Одещини зібрали 2,5 мільйони тонн ранніх зернових та зернобобових культур, з яких озимої пшениці, головної хлібної культури — 1,63 млн. тонн.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram