За фінансування Європейського Союзу в Україні запустили кампанію з інформування малих і середніх фермерських господарств про ризики і небезпеку, що пов’язані з використанням фальсифікованих засобів захисту рослин. За оцінками міжнародних організацій, частка фальсифікованих пестицидів на ринку України становить від 25-30%, а понад 50% підробок відомих брендів фіксується в роздрібній торгівлі.


NB: Як зазначає голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа, в Україні річна потреба аграрного сектору в пестицидах становить понад 100 тис. тонн, що у грошовому еквіваленті відповідає близько 2 млрд доларів, тому цей сектор такий вразливий до підробок.

Він наголосив, що фальсифіковані ЗЗР не лише неефективні, а й призводять до непередбачуваних наслідків та завдають значної шкоди у вигляді втрат врожаю, забрудненню навколишнього природного середовища, поверхневих та ґрунтових вод, погіршенню родючості ґрунтів та збільшення рівня пестицидів в продуктах.


Водночас, як розповів радник проекту Твіннінг Райвіс Гросбардіс, більшість із опитаних українських фермерів (97%) відповіли, що вони цікавляться та знають про походження ЗЗР, якими вони користуються. Найбільша кількість фермерів користується ЗЗР із Євросоюзу, України, країн Азії (Індія, Китай), СНД.