На початку третьої декади листопада в Україні спостерігалось різке похолодання. Середньодобова температура повітря становила від мінус 6°C до плюс 5°C і була на 0,7-5,0°C нижче норми. Відсоток доступної вологи в ґрунті майже на всій території країни не перевищує 30%, в окремих областях — 20%.За даними УкрАгроКонсалт, в результаті інтенсивного тимчасового похолодання, за відсутності снігового покриву на полях, промерзання ґрунту в період з 23 по 25 листопада становило від 6 до 20 см, а температура ґрунту на глибині залягання вузла кущіння озимих зернових культур знижувалася до мінус 3,7-6,0°C, що значно вище критичної температури вимерзання.

Незначні опади спостерігалися в північних, західних і центральних регіонах країни, хоча їх кількість становила в межах від 3,4 до 11 мм, в південних і східних областях опади були відсутні. Відсоток доступної вологи в ґрунті майже на всій території країни не перевищує 30%, в центральних областях — 20%. Поганий стан (до 10%) спостерігається в Черкаській, Кіровоградської та Одеській областях. На решті територій зволоження орного шару ґрунту під озимими культурами сягало оптимальних значень — 21-28 мм.

У зоні Степу та частково Лісостепу, в більшості областей (Черкаська, Київська, Сумська, Вінницька) спостерігається відхилення умов розвитку рослин в гіршу сторону в порівнянні з минулим роком та середньобагаторічними даними. Це пов’язано з критичними умовами зволоження посівного шару ґрунту.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram