Вирощування волоського горіху має в Україні значний експортний потенціал, адже є затребуваним на світовому ринку, так і перспективним для українського споживача. Водночас наразі цей потенціал реалізований далеко не на всі 100%.

Згідно з даними аналітиків Pro-Consulting, рентабельність інвестицій у проект створення підприємства з переробки волоських горіхів продуктивністю 5 т за зміну становитиме 299%.

NB: Таким чином інвестор отримає майже 3 долари чистого прибутку на кожен вкладений долар. З урахуванням дисконту, гроші повернуться до інвестора вже через 14 місяців.

Виробництво пропонують  розмістити ближче до джерел сировини, зокрема, у таких регіонах як-то Одеська, Херсонська, Миколаївська, Вінницька або Львівська області.

Зазначимо, що 75% вітчизняного врожаю волоських горіхів відправляють на експорт і тільки 25% припадає на внутрішнє споживання. Левову частку, а якщо точніше то 86%, на український ринок сьогодні поставляють присадибні господарства. На частку великих агропідприємств припадає лише 14% ринку.

При цьому горіхи українського виробництва мають настільки високі якісні показники, що, наприклад, китайці готові купувати їх у великих обсягах, незважаючи на те, що самі є світовими лідерами в цій галузі.