У Великобританії науковці успішно виростили перший у світі врожай ячменю, не використовуючи людської праці, а лише роботів-тракторів і безпілотні літаки. Метою проекту «Гектар без участі людини» було вирощування врожаю без будь-якого використання людської праці.

Як розповів «ABC News» один із учасників проекту Мартін Абель, автоматизовані схеми вирощування як-от управління за допомогою GPS, застосовувалися і раніше, але виростити цілий урожай без прямої участі людини ще не вдавалось. А повністю автономний процес сіяння, догляду і збору урожаю може бути новим кроком для фермерства.

— Ми змогли показати громадськості, що це те, що здавалось далеким майбутнім, можна реалізувати вже, — сказав він.

Науковець вважає, що їхня робота приверне увагу громадськості до сільського господарства, яке в сучасному світі вважають застарілим і непрогресивним. Для автоматизації невеликих сільськогосподарських машин, таких як трактори та сівалки, дослідники використовували технологію бездротових технологій. Вони також використали в своїй роботі безпілотники для моніторингу та постачання зразків для перевірки стану рослин, а також робили фотозйомку поля.

— У нас був тільки рік, щоб реалізувати цей проект, тому нам довелося підібрати те, що не вимагало великих вкладень. Це призвело до певних проблем, бо алгоритми навігації дронів відрізнявся від алгоритмів тракторів, які повинні їхати по прямій лінії. Нам довелося адаптувати систему по-своєму, щоб домогтися прямих ліній, — зазначив дослідник.

Однак після року росту, моніторингу та збору врожаю ячменю, дослідники змогли показати, що майбутнє сільського господарства може бути повністю автоматизованим. До того ж воно не вимагає значних вкладень. Зокрема на весь проект було витрачено близько 350 тис. доларів США, за рахунок яких оплатили роботу трьох операторів та закупили необхідне обладнання.