Бізнес просить Зеленського відкрити публічний реєстр відшкодування ПДВ

Редакція GrowHow.in.ua   2023-02-06
Українська рада бізнесу (УРБ) звернулася до Президента України із закликом відкрити публічний реєстр відшкодування ПДВ. Як GrowHow стало відомо з опублікованого на сайту УРБ тексту звернення, закритий від громадськості та бізнесу реєстр заяв про повернення суми бюджетного відшкодування ПДВ наразі створює проблему, яка “містить величезні корупційні ризики”.

У зверненні наголосили, що новий механізм відшкодування ПДВ в Україні запрацював майже 5 років тому. Тоді ж для громадськості відкрили публічний Реєстр відшкодування ПДВ, що дало змогу унеможливити чимало корупційних схем. Однак у травні 2022 р. реєстр вилучили з вільного доступу.

— Тепер інформація про те, які платники податку звернулися за бюджетним відшкодуванням, не оприлюднюється. Звичайний підприємець без наявності доступу до закритих джерел інформації не може вільно отримати інформацію, яка підлягає оприлюдненню відповідно до норм статті 200 Податкового кодексу України. Такий підхід блокує можливість громадського контролю за відшкодуванням ПДВ та робить діяльність податкових органів непрозорою, — йдеться у зверненні.

На переконання коаліції, непрозорість, відродження корупції та інших порушень законодавства при відшкодуванні ПДВ безпосередньо загрожує національній безпеці. До того ж це суперечить Європейському вибору та базовим цінностям правового суспільства. УРБ закликала Володимира Зеленського посприяти поновленню функціонування Реєстру в повному обсязі та відповідно до вимог діючого законодавства.

Довідково: Українська Рада Бізнесу — коаліція, яка об’єднує 104 бізнес-асоціації різних галузей економіки.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram