Агрохімічний комітет Європейської Бізнес Асоціації просить Президента України прискорити підписання проєкту Закону “Про внесення змін до статті 4 Закону України “Про пестициди та агрохімікати” щодо ввезення пестицидів на митну територію України”. Про це повідомили у ЄБА.

Як ми писали, ВР підтримала цей законопроєкт у цілому 30 червня цього року.

Наукові дослідження та державні випробування інноваційних засобів захисту рослин заблоковані вже більше п’яти років. Тому бізнес-спільнота вважає прийняття законопроєкту нагальною потребою.

Представники міжнародного агрохімічного бізнесу вважають, що Закон позитивно вплине на конкурентоспроможність українського збіжжя як на внутрішніх, так і на зовнішніх ринках. На його якнайшвидшому підписанні наполягають через сезонність агрохімічного бізнесу.

— Враховуючи особливості осінньої посівної та необхідність дотримання усіх встановлених законодавством процедур щодо ввезення та застосування зразків інноваційних ЗЗР для державних випробувань, надзвичайно важливо, щоб законопроєкт почав застосовуватись до вересня цього року, — зазначають у ЄБА.

Експерти вважають, що після прийняття Закону, у коротко- та середньостроковій перспективі на український ринок потрапить ціла низка інноваційних ЗЗР. Це сприятиме підвищенню урожайності, покращенню якості збіжжя та зниженню пестицидного навантаження на ґрунти та урожай.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram