Проблема ущільнення ґрунтів досить гостро стоїть у всьому світі, а для України ця проблема може стати вирішальною в агровиробництві. Про це у рамках навчальної програми для фермерів від Асоціації «Дунайська соя» розповів Йоган Татцбер, керівник компанії Agrar Consulting Tatzber.На сьогодні близько 67% усіх ґрунтів в Україні переущільнені, причому лише 20% мають ознаки легкого ущільнення, 40% мають середній ступінь ущільнення, та 7% — значну.

За результатами проведених досліджень, зазначив фахівець, гірша ситуація з ущільненням ґрунтів серед країн Східної Європи лише у Чехії та Латвії. У тій же Білорусі ущільнених ґрунтів усього 17% від загальної кількості сільгоспземель.

До проблеми ущільнення додається посуха, яка також не сприяє здоров’ю ґрунтів, а також не завжди раціональне управління сільгоспвиробництвом. За словами Йогана Татцбера, в Україні на 1 мм отриманих опадів виробляється 10 кг пшениці, тоді як є усі можливості отримувати 20 кг, як це відбувається у деяких країнах Європи.

Ущільнення ґрунтів щорічно забирає у вас 15-25% врожаю. А зменшення врожайності основних культур (пшениці, сої, кукурудзи) лише на 15% — це втрата прибутку в середньому близько 164 тис. євро для господарства із зембанком 1 тис. га. Тобто близько 4-4,5 млн грн щорічно втрачатиме господарство через ущільнення ґрунтів, — наголосив керівник компанії Agrar Consulting Tatzber.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram