У Німеччині попелиці заразили рослини цукрових буряків вірусом жовтяниці. Тепер нове захворювання стрімко поширюється, про це повідомляє портал AgrarHeute.

На південному заході Німеччини на цукровому буряку відзначено відносно нове захворювання, так званий, «синдром низького цукру» (SBR).

Фото: bisz.suedzucker.de

У порівнянні зі здоровими рослинами у старого листя буряку, інфікованого SBR, жовтий колір, а нові листки вузькі, асиметричні. Наслідком цього синдрому є зменшення фотосинтезу, що призводить до зниження цукристості на 20-40%.

SBR вже набув значного поширення у Франції та Швейцарії. У Німеччині поки що постраждав тільки Рейнський грабен з його теплим кліматом. Але в цьому році кореневі цикади (Pentastiridius leporinus), які розповсюджують SBR, просунулися на 30 км далі на північ.

NB: За даними експертів проекту NIKIZ (Стале управління комахами і хворобами при вирощуванні цукрових буряків майбутнього), 43 900 га цукрових буряків на південному заході Німеччини вже заражені вірусами. Експерти підозрюють подвійне зараження бактерією SBR приблизно на 20 000 га.

М’яка зима 2020 року в Німеччині була особливо сприятливою для попелиці і цикад, вони змогли добре розмножуватися ще до посіву і заразили цукровий буряк на великих посівних площах.

Очікується, що майбутня зима буде такою ж м’якою. Таким чином, тим, хто сіє буряки, слід очікувати подальших неприємностей.

Німецькі виробники цукрових буряків вимагають політичної підтримки влади щодо продуктів захисту культури.

Інші європейські країни вже заявили, що будуть допомагати аграріям. У 12 країнах планується екстрене схвалення неонікотиноїдів. Зокрема, у Франції, де попелиці поширили вірус жовтяниці на буряку, чим усю цукрову галузь поставили на грань виживання, уряд вже представив план дій з підтримки виробників цукрового буряку. Він включає екстрений дозвіл на застосування неонікотиноїдів, компенсаційні виплати фермерам плюс інвестування в дослідження для пошуку альтернативних неонікотиноїдам засобів захисту рослин.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram