Сніг, що випав наприкінці лютого та на початку березня, а також дощі, які за прогнозами накриють Україну всередині місяця, можуть спровокувати низку паводків та підтоплень, адже земля ще не встигне розмерзнутись і ввібрати усю воду. Такий прогноз зробив народний синоптик Леонід Горбань.

— 15-18 березня в Україні очікується ще один циклон з дощами, в результаті якого відбудеться швидке танення снігу. З 12 по 19 березня утримається невелика плюсова температура: 13-14 березня — в середньому +5 °С, а до 17-18 знизиться до +1 … +2 °С. Після цього 19-22 березня в нічний час можлива мінусова температура, яка трохи послабить процес різкого танення снігів, — зазначив Горбань у коментарі виданню «Вести».

NB: У зоні ризику підтоплення опиняються північні регіони України — Київська, Житомирська, Чернігівська, Сумська, Волинська та Рівненська області. Також паводки можуть і не оминути центральний регіон, а от в південних областях потопу можна не побоюватися.

Водночас у ДСНС зазначають, що ризик паводку є, але сильних підтоплень не прогнозують. Підтоплення можливі лише в карпатському регіоні на побережжі великих річок.

За даними Укргідрометцентру, середня місячна температура повітря в березні становитиме від -3 до +2 градусів. Кількість опадів в цьому місяці очікують в межах норми — 24-50 мм, але в Карпатах і на Закарпатті — до 102 мм.