Бджоляр з Харкова вимагає ввести кримінальну відповідальність за отруєння бджіл

Минулого тижня бджоляр із Харкова Юрій Павленко зареєстрував на сайті Верховної Ради петицію із вимогою заборонити ввезення, зберігання, виготовлення, продаж і застосування інсектицидів на основі Імідаклоприду і будь-яких інших, які можуть нанести шкоду бджолам і навколишньому середовищу.


— В Україні сталася екологічна катастрофа! По всій країні масово гинуть бджоли з причини обробки аграріями полів інсектицидами. Разом з бджолами гинуть дикі комахи-запилювачі. Це — екологічний тероризм! Недоотримання врожаю селянами спричинить тяжкі наслідки на аграрно-орієнтовану економіку України, — йдеться у тексті петиції.

Її автор вимагає від Президента України видати указ, Кабінету міністрів видати постанову, від Верховної Ради України прийняти закон про заборону використання таких препаратів. Зокрема, пропонується ввести кримінальну відповідальність «за порушення вищенаведених норм на рівні з відповідальністю за ввезення, зберігання, виготовлення, продаж і застосування хімічної зброї масового враження».


Зауважимо, що для розгляду петиції її впродовж трьох місяців мають підтримати 25 тисяч осіб. На разі документ зібрав підтримку близько 1,5 тис. українців.