Питання про майбутнє гліфосату наростає. Чи є шанс замінити найбільш часто використовувану діючу речовину іншим, більш екологічним рішенням? Пошуки такої альтернативи тривають у Bayer і Deutsche Bahn.

Впродовж наступних десяти років фармацевтична і агрохімічна компанія Bayer має намір інвестувати близько п’яти мільярдів євро у пошуках альтернатив спірному гліфосату.

— Гліфосат продовжуватиме відігравати важливу роль у сільському господарстві та асортименті, пропонованому компанією Bayer, — повідомили нещодавно в компанії, передає Farmer.pl.

Однак Байєр хоче приділити велику увагу пошуку інших методів боротьби з бур’янами. «Байєр» купив «Монсанто» у 2018 році за суму близько 63 мільярдів євро. На сьогодні в Сполучених Штатах тисячі людей, які страждають від раку, пред’являють позов до компанії, зокрема на «Раундап». Байєр серйозно відчув наслідки цих юридичних суперечок, хоча досі немає офіційних даних про шкідливість цього гербіциду до здоров’я. Тому концерн буде прагнути до встановлення більш високих стандартів. Як йдеться в заяві компанії:

— Ці кошти є результатом висновків, які ми дістали через рік після придбання  «Монсанто». Компанія планує запустити пілотний проект і запросить до нього дослідників, громадських організацій та журналістів. Активна участь має на меті допомогти підготуватися до повторного випуску гліфосату в ЄС. У той же час, до 2030 року компанія має намір зменшити вплив на навколишнє середовище на 30 відсотків. З цією метою планується розробити нові технології, які допоможуть зменшити кількість використовуваного бору та забезпечити його більш точне застосування.

Компанія Deutsche Bahn також оголосила, що шукає шляхи відмови від підтримки чистоти залізничної мережі за допомогою гліфосату. До речі, Deutsche Bahn є найбільшим покупцем гліфосату в Німеччині, який споживає близько 65 тонн на рік.


Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram