Збагачення ґрунту азотом перед сівбою ріпаку після злакових попередників потрібно проводити максимально рано, бажано відразу після оранки стерні. Азот є основним чинником врожайності, що впливає на ріст рослин і підготовку ріпаку до зиму, але його надмір може зашкодити.

Загалом ріпак має має високі потреби у вмісті азоту в ґрунті та потребує в середньому 60-80 кг N/т ріпаку (стебла + стручки + насіння). У разі осіннього живлення насіння ріпаку добривом слід бути обережними, адже надмірне внесення добрив призведе до надмірного росту рослин. Як наслідок, рослини будуть надмірно розвинені, а коренева система витягнута. Такі рослини гірше зимуватимуть, оскільки матимуть більший вміст вологи і будуть вразливіші до морозів.


NB: На ґрунтах, багатих гумусом, у разі використання гною, рідкого гною і з попередниками, багатими на азот, при ранніх посівах ріпаку треба бути ще обережнішим, а обсяг добрив має бути помірним.

А от на полях із низьким вмістом азоту удобрення проводиться в нормі 20-40 кг N/ га. Навіть якщо ріпак планують сіяти пізніше, азотне живлення проводиться заздалегідь.

Азот також вносять при несприятливій мінералізації, сильних дощах та низькій температурі, коли посіви є поганими та нерівномірними. Також, при необхідності, після сходів, через 3-4 тижні після посіву, азотне добриво можна вносити в обсягах 10-15 кг N/га.

Підготувала Ірина Шевчук

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram