Автоматична система регулювання норми висіву: висіваємо не кілограми, а насіння

Точне встановлення норми висіву зернових культур є справжнім випробуванням для більшості агрономів та керівників сільськогосподарських підприємств.

Агрономи «старої школи» ще й досі налаштовують свої сівалки на висівання певної кількості кілограмів зерна на гектар. Але сучасні підходи вимагають іншого — висівати не кілограми, а насіння буквально поштучно. Якщо порівнювати норми висівання в кілограмах на гектар і кількості насінин на гектар, то принципова перевага останньої полягає в тому, що вона не залежить ні від типу насіння, ні від його абсолютної ваги (термін, який застосовують для визначення ваги в грамах 1000 насінин кондиційної вологості, взятих без вибору із загальної маси очищеного насіння), ні від відмінностей між різними партіями посівного матеріалу.

Компанія Väderstad пропонує автоматичну систему регулювання норми висіву SeedEye, яка дає змогу корегувати її у режимі реального часу. Оптичні датчики з точністю до насінини підраховують кількість насіння, що проходить через висівні трубки, і дає змогу визначити кількість посівного матеріалу, що потрапляє з дозувальних пристроїв сівалки на кожен квадратний метр поля.

Це означає, що підрахунки на основі ваги, наприклад, у кг/га, залишилися у минулому. Відтепер використовується одиниця виміру, яка має практичне значення, — кількість насінин на квадратний метр.

Якщо бажана норма висіву становить 275 насінини/м2, то система SeedEye забезпечить висів саме цієї кількості насіння, незважаючи на будь-які чинники, що могли б призвести до відхилень від норми. Оператору, агроному чи керівнику підприємства треба лише вказати потрібну норму висіву із врахуванням польової схожості насіння з можливими втратами, а про решту в автоматичному режимі подбає система SeedEye. Жодних додаткових калібрувань висівних пристроїв не потрібно.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram