Аргентина зареєструвала першу у світі генетично модифіковану (ГМ) пшеницю, але з умовою, що основний покупець Бразилія також схвалить новий сорт.

Як повідомляло минулого тижня Міністерство науки Буенос-Айреса, вирощування посухостійкої пшениці HB4 відбулось протягом останніх кількох років у рамках приватно-державної співпраці між державними установами та Bioceres.

За словами міністра науки, це буде проривом на світовому рівні. З пшеницею сорту «Івент» світове виробництво можна адаптувати до зростання посухи. У компанії Bioceres повідомили, що врожайність ГМ-пшениці з гектара в середньому вп’ятеро вища порівняно зі звичайною пшеницею. За словами компанії, це корисно не тільки для безпеки виробництва, але й для захисту природи. Це означає, що для зростання потрібно менше місця.

Реакції фермерів Аргентини на новий сорт неоднозначні. Асоціації фермерів також наголосили на перевагах для безпеки посівів. Вони також вважають, що технологія безпечна, оскільки наявна сьогодні пшениця HB нічим не відрізняється від традиційних сортів пшениці. Однак представники фермерів бачать проблеми у безпечному розділенні ліній ГМ-пшениці та звичайних пшеничних продуктів.

Однак існує занепокоєння щодо чистоти пшениці ГМ-сортами, що може спричинити проблеми на світовому ринку. На кону репутація Аргентини як надійного постачальника безпечних продуктів харчування.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram