Антирейдерський законопроект передали до другого читання: що пропонують?

Фото: Agropolit.com

Комітет Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин ухвалив до другого читання важливий антирейдерський законопроект №8121 «Про внесення змін до Земельного кодексу України та деяких інших законодавчих актів щодо протидії рейдерству». Про це повідомляє прес-служба УКАБ.

— У зв’язку з частими випадками рейдерства аграрних підприємств та земель, що перебувають у їх користуванні, законопроект № 8121 є важливим для аграріїв, оскільки спрямований на упередження цих випадків. Документ передбачає удосконалення процедури державної реєстрації речових прав на нерухомість, в тому числі, прав власності та користування земельними ділянками, — повідомляють в УКАБі.


Які норми передбачає законопроект? Отож, власники майна отримають можливість встановити обов’язкову умову про нотаріальне посвідчення будь-якого правочину щодо свого майна в Державному реєстрі речових прав.  Державним реєстраторам надається безпосередній доступ до даних широкого переліку державних реєстрів щодо майна/юридичних осіб, стосовно яких вчиняється реєстраційна дія, та відповідних державних реєстрів, що дозволяють впевнитися в право- та дієздатності осіб, які ініціюють реєстраційні дії.

Збільшуються розміри адміністративних штрафів за порушення порядку державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, а також розмір страхової суми цивільно-правової відповідальності державного реєстратора із тисячі прожиткових мінімумів до тисячі мінімальних заробітних плат.

Новелою законопроекту також є впровадження автоматичної пролонгації оренди у разі наявності відповідного пункту в договорі.Державний реєстр речових прав на нерухоме майно наповнюватиметься також інформацією про ціну (вартість) нерухомого майна та речових прав на нього, розмір плати за користування нерухомим майном. Реєстр міститиме електронні копії всіх документів та відомостей з інших реєстрів (кадастрів), на основі яких реєстратор здійснював реєстраційну дію, в тому числі, автоматизованих інформаційних систем, отримані державним реєстратором в процесі реєстрації.

Юридичні механізми запропоновані цим законопроектом допоможуть зменшити ризик рейдерства та спростити окремі реєстраційні дії.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram