Аналітики однієї з найбільших у світі фінансових корпорацій Morgan Stanley прогнозують, що у середині квітня Росію чекає дефолт. Він станеться після завершення 30-денного пільгового періоду по доларових облігаціях з погашенням у 2023 та 2043 роках, — повідомляє Bloomberg.

— Найбільш вірогідним сценарієм ми вважаємо дефолт, проте він не буде схожим на звичайний дефолт. Найкраще буде порівнювати ситуацію з Венесуелою, — розповіли у Morgan Stanley.

Експерти кажуть, що Росія дуже подібна до Венесуели, оскільки також має значні нафтові активи, якими зможе розпоряджатися лише після зняття санкцій. Крім того, у випадку дефолту по облігаціях та судового рішення збільшується ризик арешту кредиторами активів, які наразі заморожені за межами Росії, включно з валютними резервами.

Поки експерти Morgan Stanley не мають розуміння того, чи зможуть банки США приймати купонні виплати від російського міністерства фінансів.

Після вторгнення Росії в Україну країни Заходу запровадили кілька пакетів санкцій, приватні компанії одна за одною залишають російський ринок та згортають діяльність на території РФ.

Росія стала країною, на яку накладено найбільшу у світі кількість санкцій. За цим критерієм вона навіть випередила Іран та Північну Корею, виходить з даних розрахунків санкційної бази даних Castellum.ai.

Починаючи з 22 лютого проти Росії було запроваджено більше санкцій, ніж було сумарно введено після анексії Криму, отруєння в Солсбері та втручання у вибори в США.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram