Науковиця з Університету Флориди знайшла біологічний спосіб контролювати трипсів на полуниці. З його допомогою фермери можуть заощадити до 5000 галонів пестицидів на рік (понад 1893 літри). Про це повідомив Growing Produce.

У США, зокрема у Флориді, насадженням полуниці суттєво шкодить чилійський трипс. Шкідник здатен зробити ягоду непридатною для продажу, тому тамтешні фермери широко застосовують пестициди. Це ефективний метод боротьби з трипсом, але разом зі шкідниками пестициди також можуть знищувати запилювачів та інших корисних комах.

Шукаючи екологічнішу альтернативу у боротьбі з трипсами, дослідниця виявила, що біопестицид разом із хижим кліщем Amblyseius swirskii можуть ефективніше за пестициди контролювати шкідників, абсолютно не шкодячи при цьому полуниці.

Доцентка кафедри ентимології та нематології Сріянка Лагірі (Sriyanka Lahiri) підсадила чилійські триси на насадження полуниці, після чого розпорошила біопестицид і додала кліщів. У результаті науковиця виявила менше пошкоджень плодів, оскільки біопестицид і кліщі знищили більшість трипсів.

NB: Чилійський трипс живиться тканинами рослин, зменшуючи врожайність і залишаючи фермерам менше полуниці для продажу.

За словами Сріянки Лагірі, такий метод особливо актуальний для виробництва органічної полуниці, оскільки ефективних інструментів для боротьби з трипсами, які також сертифіковані для використання в органічному виробництві мало.

Для аграріїв загалом такий біологічний метод контролю шкідників означає економію на пестицидах та більш екологчний метод ведення господарства.

Довідково зазначимо, що трипси — це ряд комах, який налічує близько 2 тис. видів. Більшість з них рослиноїдні і є загрозою для сільськогосподарських насаджень. В Україні трапляється понад 100 видів трипсів, з них 30 зареєстровані як шкідники культурних рослин.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram