Скільки азоту потрібно кукурудзі та як розрахувати її оптимальну дозу? Це питання одне з найскладніших для агровиробників.

Н’юелл Кітчен, фахівець з ґрунтів зі Служби сільськогосподарських досліджень Міністерства сільського господарства США в Міссурі, каже, що джерела доступного для рослин азоту в ґрунті в поєднанні з мінливістю погоди з року в рік роблять навіть найкращі поради щодо внесення азотних добрив дуже неточною наукою.

— Помилитися з розрахунками дуже легко, вважає Кітчен.  Дослідження показують, що до 40% всіх площ під кукурудзою отримують більше 30 фунтів зайвих азотних добрив. Ці витрати, як економічні, так і екологічні, занадто великі, щоб їх ігнорувати.

З одного боку, зазначає він, численні університетські дослідження показують, що потреба в азотних добривах не надто пов’язана з урожаєм кукурудзи.

— Іноді, коли правильна комбінація погодних і ґрунтових умов об’єднується, ви отримуєте врожайність 230 бушелів всього на 30 фунтів застосовуваного азоту, говорить він.

Кітчен додає, що ідея про те, що сьогоднішнім гібридам кукурудзи потрібно більше азоту, теж не завжди вірна, оскільки чимало сучасних гібридів були створені так, щоб використовувати азот більш ефективно.

Зараз для аграріїв в США доступні інструменти, які застосовують економіку цін на азот і кукурудзу для вироблення рекомендацій, які оцінюють потреби в добривах для цього сезону. Це часто називають економічно оптимальною “швидкістю” азоту або EONR. Одним з інструментів є калькулятор максимальної віддачі від азоту, розроблений університетськими агрономами, доступ до якого можна отримати за посиланням. Він дозволяє американським фермерам співвідносити ціни на азот і кукурудзу, а також постійно оновлюється відповідно до останніх досліджень.

Кітчен зазначає, що в розробці є «нові вдосконалені інструменти з використанням сучасних інформаційних систем і технологій, які нададуть рекомендації, виходячи з мінливих ґрунтових і погодних умов».

Однак, якщо ви хочете налагодити управління азотом прямо зараз, експерт рекомендує провести тестові випробування на експериментальних смужках, застосовуючи правило, засноване на принципі ± 30 фунтів азоту і ± 5 бушелів врожаю кукурудзи. Тобто, треба внести на одних ділянках додатково 30 фунтів азоту від вашої стандартної норми для всього поля, а на іншій ділянці внести звичайні 30 фунтів. Потім порівняйте врожайність.

Якщо ви не бачите приросту урожайності при збільшенні на 30 фунтів азоту і не побачите зниження врожайності при зменшенні на 30 фунтів, то ви, ймовірно, вносите надмірну кількість азоту. Тестові випробування можуть дати й інший урок з управління азотними добривами.

— Через мінливості ґрунтів деякі частини поля можуть реагувати на додаткові 30 фунтів азоту, а інші ні, каже він. — Це може надати цінну стратегію для кращого і більш рентабельного використання добрив.

Наприклад, 1 фунт дорівнює 0,4 кг, а 1 бушель дорівнює 60 фунтам або 27,216 кг.

За матеріалами Agriculture.com

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram