Вітер часто створює проблеми у сільськогосподарській діяльності, зокрема, перешкоджає рівномірному внесенню мінеральних добрив. Система Amazone WindControl вирішує цю проблему. З її допомогою можна постійно контролювати і автоматично компенсувати вплив вітру на картину розподілу. Тепер WindControl виробник встановлює і на навісних розподільниках ZA-TS, і на причіпних розподільниках ZG-TS, незалежно від наявності системи контролю розподілу ArgusTwin.
AMAZONE WindControl забезпечує оптимальний поперечний розподіл навіть у разі бічного вітру

Конфлікт з вітром під час внесення мінеральних добрив

Вітер – це доволі нестабільна і непередбачувана стихія. Він то посилюється, то слабшає; то дме з постійною швидкістю, то в наступний момент стає поривчастим; може різко змінювати напрям. Він завжди по-різному впливає на картину розподілу. Швидкість та напрям вітру варіюють як в межах технологічної колії, так і у порівнянні з сусідньою колією.

У процесі внесення добрив вітер – це той параметр, на який не можна вплинути безпосередньо, але за яким неодмінно треба спостерігати. Як правило, основним часом експлуатації відцентрового розподільника є вегетаційний період навесні. У цю пору ймовірність роботи за вітряних умов особливо висока.

Зустрічний або попутний вітер витягають або сплющують дугу розподілу. В обох випадках поперечний розподіл не піддається впливу. Бічний вітер, навпаки, істотно змінює картину поперечного розподілу: дуга розподілу з одного боку сплющується, з іншого – витягується, через що формується асиметрична картина розподілу. Завданням WindControl є постійний контроль картини розподілу та коригування налаштувань розподільника так, щоб знову формувалася симетрична картина розподілу.

Без WindControl: боковий вітер торкається дуги розподілу і змінює картину поперечного розподілу
WindControl компенсує боковий вітер і безперервно забезпечує оптимальну картину розподілу

Безвітря “натисканням кнопки” збільшує час експлуатації

Встановлений на розподільнику добрив високочастотний датчик вітру фіксує як швидкість вітру, так і його напрямок, а також передає цю інформацію на жорсткий диск. Розраховуючи дані, він враховує швидкість руху і визначає нові параметри для розподільної системи і кількість обертів розподільного диска. Коли вітер бічний, кількість обертів на спрямованому до вітру боці збільшується і розподільча система повертається назовні. Водночас на зворотному боці кількість обертів зменшується і розподільча система повертається всередину. У такий спосіб система автоматично компенсує вплив вітру і забезпечує точність розподілу. Крім того, завдяки застосуванню WindControl збільшуються терміни внесення добрив.

За допомогою високочастотного датчика вітру безперервно розраховуються і автоматично адаптуються нові параметри значення для розподільника добрив

Вітер завжди під контролем

У робочому меню, поряд з усіма важливими параметрами внесення добрив, у полі зорі завжди також актуальні параметри вітру: напрям, сила і поривчастість. У кольорах світлофора подаються сигнали про здатність WindControl компенсувати вплив вітру. Якщо контрольна межа під час сильного вітру досягнута або пориви вітру змінюються дуже часто, то система додатково видає попереджувальний сигнал.

У робочому меню, поряд з усіма важливими параметрами внесення добрив, користувач завжди бачить також актуальні параметри вітру

Вежа з датчиком вітру під час роботи з розподільними дисками висувається автоматично. Датчик виступає над кабіною трактора, щоб не вимірювати завихрення, які виникають після проходу трактора. Якщо розподільні диски відключені, датчик вітру повертається у захищену позицію між трактором і розподільником. Можливе також ручне управління.

Ідеальні результати за будь-яких умов

Amazone пропонує для відцентрових розподільників ZA-TS і ZG-TS систему контролю дисків розподілу ArgusTwin, як подальший етап дооснащення до WindControl. З ArgusTwin диски розподілу безперервно контролюються за допомогою 14 радарних сенсорів на правому і лівому боці. У разі відхилень поперечний розподіл автоматично оптимізується через регулювання електричної розподільчої системи. Це можна виконати індивідуально для кожного боку, що забезпечує оптимальний поперечний розподіл. ArgusTwin забезпечує безперервну картину розподілу, навіть у разі внесення добрив на схилах, використання неоднорідних матеріалів або за вологості та супутніх перешкод у процесі розподілу.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram