Акцент на нішевих культурах: ПАЕК цьогоріч засіє по 3 тис. га льону та коріандру

Редакція GrowHow.in.ua   2023-03-30
Південна аграрна експортна компанія (ПАЕК) окрім традиційних для себе культур, у цьому році зробила наголос і на нішеві. Планують сіяти льон, коріандр та просо. Про це GrowHow повідомила пресслужба холдингу.

Посівну ярих зернових компанія розпочала на початку березня. Спершу засіяли 150 га ячменю та 3 тис. га коріандру, а далі взялися до посіву льону. Під нього також відвели 3 тис. га.

Як зазначив головний агроном компанії Олег Сивак, льон є нішевою культурою для господарства. Її вивчали декілька років, моніторили ринок, оцінювали попит.

— У наших широтах опадів стає все менше і температура повітря підвищується з кожним роком. Беручи до уваги той факт, що фаза наливання зерна у соняшника відбувається в серпні — одному із найпосушливіших місяців — це призводить до ризиків втрати врожаю культури. Льон же — культура, яку ми рано висіваємо і раніше збираємо. Він у нас іде в сівозміні соняшнику. І оскільки раніше збирається врожай з поля — у нас є більше часу для того, щоб підготувати ґрунт під посів озимих культур, — розповів Олег Сивак.

Він додав, що льон має ще одну перевагу — він невибагливий до природних умов. Для південного регіону це дуже важливо, адже культура доволі посухостійка.

Олег Сивак також відзначив, що у зв’язку з тим, що землі компанії були донедавна в окупації, довелось змінити структуру вибору культур для посіву на деокупованих землях.

— Змінилася структура вибору культур для посіву. У цьому році перейшли на ярі, оскільки озимі культури ми не посіяли через окупацію. Сіємо круп’яні, олійні та ефірно-масляні культури: просо, льон, коріандр. Звичайно, будемо дивитися можливості й по соняшнику. Все, що стосується неокупованої землі, так і залишилося: соняшник, ріпак, пшениця, ячмінь, — зазначив головний агроном компанії.

В ПАЕК також зазначили, що попри дорожнечу добрив, компанія віднаходить кошти для їх закупівлі, адже розраховувати на врожайність без підживлення марно. Зокрема, під час весняного обробітку добрива вносили при посіві.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram