Україна має чимало можливостей для експорту товарів на ринок Великобританії. Проте вони значно обмежені логістичними проблемами. Зокрема, через блокування портів російськими військами, практично призупинилися експортні відвантаження. Про це розповіла аналітикиня УКАБ Світлана Литвин.

Вона зазначила, що зараз всі зусилля Уряду та аграріїв спрямовані на побудову альтернативних шляхів через західні кордони країни. Однак і ці можливості обмежені. Тому для збільшення експортної виручки варто зосередитися на експорті товарів, які мають більшу ціну при меншій вазі. Це дасть змогу здійснювати експорт автомобільним транспортом.

Нагадаємо, Великобританія скасувала квоти на постачання продукції з України 25 квітня.

Зокрема, фахівчиня виділила такі напрями зі значним експортним потенціалом у Великобританію, на яких варто зосередити увагу українським аграріям:

  • М’ясо птиці. Обсяг експорту у 2021 році 2,6 тис. т. Частка України в імпорті Великобританією 1%. Основні конкуренти: Нідерланди, Польща, Бельгія;
  • Волоські горіхи без шкаралупи. Обсяг експорту у 2021 році 0,7 тис. т. Частка України в імпорті Великобританією 6%. Основні конкуренти: США, Німеччина, Китай;
  • Мед. Обсяг експорту у 2021 році 0,8 тис. т. Частка України в імпорті Великобританією 1%. Основні конкуренти: Китай, Польща, Мексика;
  • Журавлина та лохина. Обсяг експорту в 2021 році 0,2 тис. т. Частка України в імпорті Великобританією 0,3%. Основні конкуренти: Іспанія, Перу, Чилі.

Також Світлана Литвин задить звернути увагу на горох. Минулого року обсяг його експорту склав 4,9 тис. тонн з часткою України в імпорті Великобританією 12%. На цьому ринку основним нашим конкурентом є росія, що автоматично додає переваг українським постачальникам.

Лише після більш продуктивного налагодження альтернативних експортних шляхів та розблокування портів, Україна зможе розширити торгівлю і збільшити поставки вже традиційних товарів: соняшникової олії, ріпаку, кукурудзи та пшениці в дану країну. Але на це потрібно більше часу, зазначила Світлана Литвин.

Додамо, що за результатами 2021 року, з України у Великобританію було експортовано продукції АПК на $553 млн. Найбільшу частку займали вже традиційні для України соняшникова олія (31% експортної виручки), ріпак (28%) та кукурудза (24%).

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram