Департамент BASF Agricultural Solutions разом з іншими компаніями та Європейською Бізнес Асоціацією став частиною масштабного проєкту «Агро Варта», йдеться у повідомлені пресслужби компанії.

Ініціатива спрямована на формування культури відповідального поводження з тарою з-під засобів захисту рослин. Першим кроком проєкту став запуск електронної платформи. На спеціальному сайті українські аграрії можуть залишати заявки на безплатне вивезення та утилізацію каністр.

— Сьогодні в Україні середній рівень збору та утилізації тари становить лише 9%. Тобто 91% каністр з-під ЗЗР потрапляє на звалище, де накопичує в ґрунті шкідливі токсичні речовини. Мало того, така тара має період повного біорозкладу від 200 до 400 років. Тому ми розуміємо: від свідомого поводження з використаною тарою залежить не лише життя та здоров’я  тварин і стан довкілля, але й добробут наступних поколінь, — коментує Оксана Алєксєєва, Public Government Affairs Manager BASF Agricultural Solutions.

NB: 9% — середній рівень збору та утилізації тари з-під ЗЗР в Україні 

Першим етапом розв’язання цієї проблеми стане низка освітніх проєктів, ініційованих, зокрема, командою експертів BASF. Наприклад, розробка та створення серії освітніх інфографік про правильне поводження з відходами. Так, каністри в жодному разі не можна викидати на стихійне сміттєзвалище чи використовувати повторно навіть на власному виробництві. 

NB: На платформі всі українські аграрії зможуть подати онлайн-заявки на вивезення каністр

Натомість найкращий спосіб зменшити вплив на довкілля — правильно промити каністри, проколоти їх (щоб оригінальну тару не змогли використати фальсифікатори) та віддати на утилізацію компанії, яка на цьому спеціалізується. Заявки для цього якраз і можна лишати на платформі «Агро Варти». Після чого ліцензіат (компанія, яка має чинну ліцензію та реальні потужності для здійснення операцій з небезпечними відходами) опрацьовує таку заявку, забирає, перевозить та в правильний спосіб утилізує тару з-під ЗЗР.

Роботу компаній з утилізації оплачують компанії-учасники ініціативи: ТОВ «БАСФ Т.О.В», ТОВ «АДАМА УКРАЇНА», ТОВ «БАЙЄР», ТОВ «ФМС УКРАЇНА», ТОВ «НУФАРМ УКРАЇНА», ТОВ «САММІТ-АГРО ЮКРЕЙН», ТОВ «СИНГЕНТА», ТОВ «ЮПЛ УКРАЇНА». Якщо аграрії мають тару цих виробників, її безплатно заберуть та утилізують.

NB: «Агро Варта» — проєкт, в якому конкуренти в бізнесі об’єдналися заради збереження довкілля. Адже сприяти порятунку українських ґрунтів і всієї планети можуть тільки партнери. Змінюємо підходи сьогодні, аби зростати завтра.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram