Аграрний комітет підтримав законопроєкт про спрощення реєстрації сортів рослин

Комітет Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики рекомендує парламенту прийняти в цілому законопроєкт про внесення змін до законів України «Про охорону прав на сорти рослин» та «Про насіння і садивний матеріал» Про це повідомила пресслужба ВР України.

Законопроєкт, зокрема, пропонує запровадити принцип дерегуляції процесу державної реєстрації сортів рослин відповідно до норм міжнародного законодавства і практики їх реалізації:

  • У ЗУ «Про охорону прав на сорти рослин» вилучено процедуру формальної експертизи.
  • Спрощено процедуру експертизи назви сорту та її ухвалення, зі встановленням строку до 20 днів.
  • Спрощено процедуру встановлення дати подання заявки, з відповідним визнанням її датою встановлення пріоритету по заявці сорту із зазначенням у документі Компетентного органу — повідомленні про завершення розгляду заявки.

Також перебачено привести термінологію у відповідність до міжнародних та техніко-юридичних вимог. У тому числі заміною формулювання виду права — з чинної норми — «майнове право інтелектуальної власності поширення сорту» на — «право на поширення сорту»; запровадити норму щодо можливості електронного документообігу і ведення реєстрів у єдиній автоматизованій базі даних; уточнити вимоги щодо спрощення ввезення в Україну зразків для дослідних, селекційних цілей тощо.

Нагадаємо, що цей законопроєкт Верховна Рада прийняла у першому читанні у жовтні 2021 р.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram