Аграрії закликали Нацбанк повернути гнучкий валютний курс

Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» звернулась до голови Національного банку України Андрія Пишного з проханням змінити валютне регулювання стосовно фіксованого курсу гривні до іноземних валют та повернути гнучкий валютний курс. Про це повідомила пресслужба УКАБ.

На початку війни НБУ запровадив фіксований офіційний курс гривні до долара США. У зверненні зазначили, що аграрії розуміють, що це було спрямоване на підтримку стійкості економіки в умовах війни. Проте сьогодні, коли підприємства та компанії потроху відновлюють активну роботу та намагаються всіляко підтримати економіку країни, існування кількох курсів — офіційного, безготівкового та готівкового, фіксованого і вільного — лише шкодить та породжує зловживання. А для експортерів фіксований валютний курс є, по суті, додатковим податком. Тепер вони втрачають близько 20% валютної виручки через різницю в курсах.

— Наразі закупівля ресурсів (наприклад, насіння, добрив, ЗЗР) відбувається за комерційним курсом. Тоді як продавати аграрії вимушені за фіксованим. Така ситуація створює додаткове податкове навантаження на легальний аграрний бізнес і водночас стимулює роботу чорного готівкового ринку, — йдеться у зверненні.

УКАБ закликає керівництво НБУ підтримати експортну галузь України та прийняти рішення про повернення до гнучкого валютного курсу.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram