Аграрії просять Шмигаля відновити повний функціонал Мінагрополітики

Члени громадської спілки “Всеукраїнський аграрний форум” (ВАФ) звернулись до Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля з проханням відновити весь функціонал та повноваження Мінагрополітики, зокрема в частині спрямування і координації роботи Держпродспоживслужби. Про це повідомили в УКАБ.

Аграрні асоціації переконані, що відновлення Мінагрополітики є запорукою і необхідною умовою успішного розвитку аграрної галузі України. Наявність одного окремого спеціалізованого органу державної влади загальнонаціонального рівня, який відповідає за розвиток сільського господарства та формування політики в агропромисловому комплексі, на думку аграріїв, є надзвичайно важливим.

NB: Профільне аграрне міністерство сьогодні має вкрай обмежені повноваження та функції. Вони унеможливлюють ефективну роботу агропродовольчих підприємств, оскільки виробництво сільськогосподарської продукції нерозривно пов’язане з її переробкою та забезпеченням якісної та безпечної харчової продукції, йдеться у повідомленні.

Аграрії стверджують, що без координації роботи Держпродспоживслужби Мінагрополітики не здатне забезпечити формування доданої вартості та гарантувати якість і безпечність харчових продуктів. До того ж більшість повноважень Держпродспоживслужби належить до компетенції Мінагрополітики. Зокрема, ветеринарний та фітосанітарний контроль і контроль безпечності харчової продукції.

Зазначимо, що у ВАФ входять провідні аграрні об’єднання: “Український клуб аграрного бізнесу”, “Аграрний союз України”, “Всеукраїнська аграрна рада”, Всеукраїнська асоціація громад, “Союз птахівників України”, “Українська аграрна конфедерація”.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram