Після дощів у другій декаді травня в Україні значно покращились умови для вегетації пізніх сільськогосподарських культур. Також суттєвого стимулу додало зниження середньодобової температури, яка стала комфортнішою для розвитку рослин, йдеться в агрометеорологічному звіті Укргідрометцентру. Навіть у південних областях, де вже розпочалася ґрунтова посуха під ранніми зерновими, зафіксовано зменшення її негативного впливу.


NB: До прикладу, станом на третю декаду травня вологозабезпечення посівів на більшості площ ще залишалося задовільним завдяки високим запасам вологи на початок весни. Зокрема стан озимих культур був оцінений як добрий або задовільний, але зафіксовано значну неоднорідність щодо кількості сформованих продуктивних стебел, що відіб’ється на врожаї в цілому.

При цьому, як йдеться в звіті метеорологів, попередня дуже спекотна суха погода в період формування репродуктивних органів озимих культур мала негативні наслідки для посівів у багатьох районах Миколаївської, Херсонської, Запорізької областей. Це відобразилось у передчасному колосінні і цвітінні колоса, невеликій кількості сформованих продуктивних стебел, зів’яненні рослин вдень і засиханні стебел.