Війна завдає колосального техногенного навантаження на українські землі — Держекоінспекція

Рівно 28 років тому у Парижі ООН прийняла Конвенцію про боротьбу з опустелюванням і визнала опустелення проблемою глобального масштабу. Від тоді 17 червня щороку світ відзначає Всесвітній день боротьби з опустелюванням та засухами.

Сьогодні посухи впливають на всі регіони світу. Понад 190 країн світу домовились про спільну боротьбу з проблемою через ефективні заходи на всіх рівнях у поєднанні з угодами про міжнародне співробітництво і партнерство.

За інформацією Держекоінспекції, в Україні питання опустелювання та посух сьогодні стоїть надзвичайно гостро, адже понад 92% території вже залучено у господарській діяльності різних напрямків. Рівень розораності складає 54%, у той час, як у розвинутих країнах Європи він не перевищує 35%.

Читайте за темою: Площа деградованих ґрунтів в Україні щороку збільшується на 80–90 тис. га.

За оцінками експертів, за останні 20 років у середньому вміст гумусу в українських ґрунтах зменшився на 0,22%. У Держекоінспекції зазначили, що це є значним відхиленням від норми, оскільки для його збільшення в ґрунті на 0,1% в природних умовах необхідно 25–30 років.

NB: Також через глобальну зміну клімату з кожним роком зменшується кількість опадів. Це призводить до критичної ситуації з посухою, особливо у південних та східних регіонах країни.

Через повномасштабне вторгнення російських військ, відбувається колосальне техногенне навантаження на землі нашої держави:

  • засмічення ґрунтів відходами зі знищених інфраструктурних об’єктів та частин снарядів/ракет;
  • забруднення ґрунтів нафтопродуктами розбомблених нафтобаз та АЗС;
  • пожежі в екосистемах;
  • знищення посів військовими діями окупантів тощо.

Як повідомила пресслужба Державної екологічної інспекції України, в Оперативному Штабі ДЕІ фахівці постійно фіксуюють та розраховують збитки довкіллю, у тому числі й за забруднення земель. Зокрема, розроблено спеціальну Методику визначення розміру шкоди, завданої землі, ґрунтам внаслідок надзвичайних ситуацій та/або збройної агресії та бойових дій під час дії воєнного стану, щоб держава-агресор понесла повну відповідальність за свої дії.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram