Німецька насіннєва компанія ДСВ втратила доступ до своїх селекційно-дослідних ділянок на Херсонщині

Селекційно-дослідна станція ДСВ має підрозділ у Херсонській області
Німецька насіннєва компанія DSV (ДСВ) втратила доступ до своїх селекційно-дослідних ділянок на території Херсонської області та вже розглядає альтернативні точки для проведення адаптивної селекції та продовження виконання селекційних програм в Україні.

Про це повідомляють на офіційній фейсбук-сторінці компанії “ДСВ-Україна”.

– Внаслідок бойових дій на Півдні та Сході нашої країни, на жаль, ми поки не маємо доступу до селекційно-дослідних ділянок у Херсонській області, – каже Ігор Гаро, керівник відділу селекції та сортовипробувань ДСВ в Україні. – На Херсонщині ми провели весь комплекс осінніх робіт і активно готувалися до розгортання весняної польової компанії. Однак, із міркувань безпеки, ми мусили покинути територію та евакуювати наших співробітників.

Розповідаючи про роботу селекції ДСВ в Україні за форс-мажорних обставин, Ігор Гаро повідомив, що компанія вже має альтернативні точки для проведення адаптивної селекції та продовження виконання селекційних програм. Активну селекційну роботу проводять у Вінницькій, Тернопільській та Дніпропетровській областях. На сьогодні кількість селекційно-дослідних ділянок становить орієнтовно 20 тис., восени планують розширити їх кількість.

Нагадуємо, що починаючи з 2011 року ДСВ закладає власні сортовипробування на території України. 2017 року відкрито селекційно-дослідну станцію ДСВ у с. Дубіївка, поблизу міста Черкаси. Сума інвестиції в техніко-матеріальне забезпечення та R&D станції, починаючи з 2011 р., склала 2,7 млн євро. Це інвестиції в науку та селекцію, заради інновацій та майбутнього українських фермерів. Основною метою селекції ДСВ є не лише створення сортів та гібридів сільгоспкультур, а відбір найкращого насіння, що максимально адаптоване для виробництва в Україні.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram