Зниження температури після зимого потепління може пошкодити посіви озимих — науковець

Редакція GrowHow.in.ua  2023-01-19
Зимове потепління впродовж одного-двох тижнів, а потім похолодання до понад 15°С морозу можуть пошкодити посіви озимих. Про це розповів завідувач відділу рослинництва Інституту сільського господарства Степу Національної академії аграрних наук України Назар Умрихін для Суспільного.

За словами експерта НААН, через коливання температури на Кіровоградщині у 2003 році загинули 70% посівів озимих. Він розповів, що тоді морози пошкодили рослини, а навесні був різкий перехід із весни у літо, і весняна засуха їх остаточно “добила”.

На науково-дослідному полігоні Інституту сільського господарства Степу НААН у Кропивницькому районі перевіряють як 114 сортів озимої пшениці та 14 сортів озимого ячменю переносять нинішню зиму. Аналізують врожайність і радять аграріям, які сорти потрібно садити в регіонах з різними кліматичними умовами.

Нині загрози для озимих зернових культур тут поки не побачили. Для озимої пшениці у розкущеному стані критична температура вимерзання становить -14-15°С, для рослин озимого ячменю та ріпаку — –10-12°С. Загрозою є потепління протягом одного-двох тижнів на понад +5°С, а потім похолодання до -15°С і нижче.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram