Зменшення врожаю соняшнику не вплинуло на закупівельні ціни

Цьогорічний урожай соняшнику в Україні стане найнижчим за багато останніх років. Однак, за даними аналітиків Grain Trade, поки такі прогнози не вплинули на закупівельні ціни.

Фахівці таку ситуацію пов’язують з тим, що основні заводи з виробництва соняшникової олії сконцентровані біля чорноморських портів. Зараз їх робота зупинена через часті ракетні обстріли, а ситуація з експортом залишається незрозумілою.

Закупівельні ціни на соняшник в Україні залишаються на рівні 14-15 тис. грн/т ($385-410/т) з доставкою на завод. Експортні ціни на соняшник з поставкою на DAP — Румунія, Угорщина та Болгарія — $560-580/т.

NB: Станом на 4 листопада в Україні з 4,1 млн га (87% площ) намолочено 9 млн т соняшника з врожайністю 2,2 т/га. Такий результат підтверджує песимістичні оцінки виробництва на рівні 10 млн т у порівнянні з торішніми 17,5 млн т.

Ціни на українську соняшникову олію залишаються на рівні $1000-1050/т для поставок в порт або $1150-1200/т для поставок до Польщі або Болгарії. Вартість соняшникової олії підтримується зростанням біржових котирувань на пальмову та соєву олії.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram