Зі всіх аграрних ринків, ринок ріпаку найменше постраждав від військових дій

Ринок ріпаку найменше постраждав від військових дій, порівняно з іншими аграрними галузями України. Оскільки найактивніший сезон ріпаку припадає на першу половину сезону. Про це повідомила експертка олійного ринку УкрАгроКонсалт Світлана Купрєєва.

Так, за перше півріччя 2021/22 МР було реалізовано понад 98% всього експортного потенціалу. Частка експорту у врожаї ріпаку перевищила 90%.

Аналітикиня зазначила, що особливістю 2021/22 МР є відносно високі відвантаження ріпаку в період воєнних дій. Ця тенденція відзначалася за останні три місяці, коли щомісячний експорт перевищував середній показник трьох попередніх років: квітень на 160%, травень на 274%, червень на 469%.

Ключовий імпортер українського ріпаку країни ЄС. Однак їх частка у загальному ріпаковому експорті знизилась до 67% (83% роком раніше) за рахунок виходу України на ринок Пакистану (12% всього експорту) та нарощування закупівель від Бангладеш.

Світлана Купрєєва зазначила, що у поточному сезоні український ринок ріпаку залишається заручником війни. Зокрема, є небезпека та непередбачені втрати при збиранні врожаю; ціна ріпаку на внутрішньому ринку на 32% нижча за торішню; проблеми логістики призведуть до довгого експортного сезону. Також на ринок тисне низький ступінь укладання форвардних контрактів в умовах війни та невизначеності.

— Останні позитивні новини про переговори щодо «зернового питання» дають надію на розблокування портів, у такому разі ріпак буде однією з пріоритетних експортних позицій, — зазначила аналітикиня Світлана Купрєєва.

Вона додала, що у разі розблокування портів та активізації торгівлі, ціни на ринках ріпаку можуть отримати підтримку.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram