Ініціатор аукціону, тобто власник землі, перед початком аукціону має попередити суб’єкта переважного права на землю, не пізніше, як за 20 днів до дати проведення торгів.

Про це розповіла Вікторія Кіпріянова, юрист ВАР, консультант по земельному праву, — йдеться у статті “Земельна децентралізація на старті: аналізуємо переважне право купівлі землі“.

Після того, як повідомлення отримано, то можна або передати своє переважне право договором, і зареєструвати його у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, або зареєструватись у земельних торгах і брати у них участь, у якості наглядача.

Коли торги закрились на найвищій ставці, суб’єкт переважного права підтверджує свою готовність, або неготовність купувати землю по цій ціні.

Передача переважного права дозволяється не пізніше, як за 5 днів до початку земельних торгів. Якщо це не буде зроблено, це означає, що від свого переважного права ви відмовилися.

Також компанія, яка бажає брати участь в аукціоні має внести 5% гарантійного внеску від стартової ціни продажу, або 30% від стартового розміру орендної плати за ділянку. Гарантійний внесок робиться, щоб компанія не могла відмовитись від підписання угоди як переможець, адже гарантійний внесок у цьому випадку не повертається і компанія просто втратить гроші. Так планується побороти зловживання на земельних аукціонах.

NB: Важлива норма, що нещодавно була внесена до Земельного Кодексу, що площа ділянок с/г призначення державної чи комунальної власності право, володіння якою виставляється на земельні торги, не може перевищувати 20 га.

Це будуть окремі лоти, а не єдині великі масиви землі. Це дає можливість брати участь у торгах невеликим підприємствам, які планують розпочинати свою діяльність. Ціну купленої через аукціон землі потрібно сплатити не пізніше, як через 3 банківських днів з дня укладення  відповідного договору, щоб не було зловживань із відстрочкою платежів.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram