Зернова галузь відіграє важливу роль в аграрному секторі України та має великий  потенціал для розвитку. Так, за оцінками операторів ринку, експорт зерна з України в найближчі роки може сягнути 70 млн тонн.

Минулого маркетингового року Україна експортувала рекордний обсяг зернових 50,4 млн тонн. У цьому маркетинговому році експорт вітчизняних зернових вже становив 45,3 млн тонн (станом на 26 березня). Загалом за цей маркетинговий рік Україна планує поставити на міжнародні ринки 54,8 млн тонн зерна.

Як повідомили у Європейській Бізнес Асоціації, вчора були затверджені граничні обсяги експорту пшениці на 2019/2020 маркетинговий рік. Відповідно до додатку до Меморандуму, граничний обсяг експорту пшениці було погоджено на рівні 20,2 млн тонн (всіх класів).

Цей документ є одним із факторів збереження балансу між внутрішнім споживанням зернових та експортними можливостями. Адже стабільність та прогнозованість є пріоритетом для України і одним із головних чинників національної та продовольчої безпеки, — йдеться у повідомленні ЄБА.

Нагадаємо, щоМеморандум про взаєморозуміння між Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України (МінРЕТС) і суб’єктами господарювання-експортерами зерна у 2019/2020 маркетинговому році було підписано 3 жовтня 2019 року. Цей документ містить механізми взаємодії учасників ринку зерна, обмін інформацією щодо перспектив експорту зернових культур, здійснення моніторингу функціонування зернового ринку.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram