Вчені з Національного інституту сільськогосподарських досліджень Франції (INRA) і Національного центру наукових досліджень встановили, що врожайність ріпаку на полях з великою кількістю комах-запилювачів зросла на 40%. Про це повідомляє bloomberg.com.Під час дослідження, а саме у  період з 2013 по 2016 рр. було проінспектовано майже 300 полів ріпаку. За словами французьких вчених, для європейських фермерів, які вирощують ріпак, медоносні бджоли принесуть більше користі, ніж застосування інсектицидів від комах-шкідників. За результатами дослідження науковців, на полях де спостерігалась велика кількість комах-запилювачів врожайність культури була суттєво вищою.

Вчені повідомили, що підвищення врожайності може бути досягнуто або шляхом збільшення застосування агрохімікатів, або шляхом збільшення чисельності бджіл. Втім, у такому разі економічний ефект збільшився лише при застуванні другого методу підвищення врожайності.

Дослідники з INRA відзначили, що застосування інсектицидів з метою підвищення врожаю та боротьби зі шкідниками недостатньо підвищує урожай, аби компенсувати вартість препаратів. Таким чином, якщо покладатися лише на запилення бджолами, прибуток може бути вищим.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram