Впровадження в Україні ринку землі має базуватись на низці запобіжників, подібних до тих, що діють в країнах Європейського Союзу. Про це заявив заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань розвитку фермерства Віктор Шеремета. Зокрема, у Мінагрополітики планують запровадити пільгове кредитування невеликих гравців, аби останні мали змогу до викупу земельних ділянок.

Концепція національної моделі обігу земель сільськогосподарського призначення була напрацьована робочою групою за участі Мінагрополітики у співпраці з науковцями, учасниками ринку, фермерською спільнотою, експертним середовищем, представниками Стратегічної групи радників з підтримки реформ в Україні, Офісу реформ, народних депутатів України. Відповідна робоча група була утворена наказом Мінагрополітики від 30.05.2017 № 275.



Серед базових положень концепції:

  • Набувачами земель сільськогосподарського призначення є виключно громадяни України. Іноземні громадяни та особи без громадянства не мають права набувати землі сільськогосподарського призначення у власність.
  • Передбачено встановлення граничних розмірів земель сільськогосподарського призначення, які можуть перебувати у власності однієї особи та антиспекулятивних механізмів (стягнення державного мита) у випадку перепродажу земельної ділянки протягом перших трьох років.
  • Поточним користувачам гарантується збереження земельного банку у випадку зміни власника земельної ділянки.
  • Вводять цінові індикативи на земельні ділянки протягом перших двох років після скасування мораторію на рівні не нижче нормативної грошової оцінки. Ціни всіх угод купівлі/продажу, за якими реєструються права власності, підлягають державній реєстрації, що дозволить НБУ проводити регулювання ринку іпотеки.
  • Створюються преференційні умови для купівлі землі невеликими гравцями, в першу чергу — фермерськими господарствами, зокрема, через механізм часткового гарантування кредитів.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram