Законопроєкт про спрощення продажу землі для особистого господарства пройшов перше читання

Верховна Рада прийняла за основу законопроєкт №7532. Він передбачає спрощення умов купівлі земельних ділянок для ведення садівництва та особистого селянського господарства. Про це повідомив голова Комітету ВР з питань аграрної та земельної політики Олександр Гайду.

За його словами, законопроєкт передбачає спрощення процедури купівлі земельних ділянок до 25 соток для садівництва та до 2 га для ведення селянського господарства. Зокрема, це стосується врегулювання процедури перевірки нотаріусом набувачів таких ділянок, яка наразі може коштувати до 10 тис. грн та займати до 2 тижнів.

— Продовольча безпека українських родин — пріоритет сьогодні. У цій справі маємо використовувати усі можливості. Зокрема, і спрощувати умови купівлі ділянок. Ті українці, які мають потребу та можливість, зможуть самостійно обробити город, збудувати приміщення для утримання невеликої худоби, посадити сад, — зазначив Олександр Гайду.

Він додав, що документ важливий також для переселенців, які зможуть за спрощеною процедурою купувати ділянки у безпечніших регіонах країни. Це дасть змогу їм вирощувати продукцію для своїх потреб, сіяти, облаштувати садові будинки для роботи та сезонного проживання.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram