Рада прийняла за основу законопроект про «зелені» аукціони, які планують впроваджувати вже з 2020 року.

Законопроект «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення конкурентних умов виробництва електроенергії з альтернативних джерел» з другої спроби підтримали 227 народних депутата.

Як повідомлялося, на початку грудня 2018 року парламентський комітет з ПЕК допрацював з урахуванням положень семи альтернативних проектів і схвалив законодавчу ініціативу №8449 щодо «зелених» аукціонів.

Згідно з компромісною версією, запуск обов’язкових аукціонів для проектів щодо ВДЕ запланований на 1 січня 2020 року. Кінцевий термін підписання попередніх договорів (PrePPA) для завершення розпочатих проектів в сфері ВДЕ на умовах «зеленого» тарифу (незалежно від розміру проекту) 31 грудня 2019 року.

Участь в аукціонах буде обов’язковою для суб’єктів господарювання, які претендують на державну підтримку, для таких проектів: у 2020 році для вітрових електростанцій (ВЕС) потужністю понад 20 МВт, для всіх інших видів технологій потужністю понад 10 МВт; у 2021-2022 рр. для ВЕС потужністю понад 20 МВт, для інших видів ВДЕ потужністю понад 5 МВт. При цьому, починаючи з 1 січня 2023 року, в аукціонах повинні брати участь суб’єкти госпдіяльності з проектами по ВЕС потужністю понад 3 МВт, з проектами по інших ВДЕ потужністю понад 1 МВт.

Проект закону передбачав зниження в 2020 році «зеленого» тарифу для сонячних електростанцій на 25% з подальшим зменшенням на 2,5% щороку. Положення про зниження тарифу для ВЕС в доопрацьованому законопроекті залишається в редакції чинного закону: зниження в 2020 році на 10% з подальшим зниженням на 1,5% кожного року протягом наступних трьох років.

За матеріалами Інтерфакс

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram