Україна готова до завоювання нових експортних ринків зерна через сприятливу світову кон’юнктуру. Про це заявила Голова Держпродспоживслужби Владислава Магалецька, коментуючи звіт «Зерно: світові ринки та торгівля» Міністерства сільського господарства США (USDA), повідомляє пресслужба відомства.

Ми пильно, разом з бізнесом стежимо за ситуацією. Цей звіт сигнал до того, що ми можемо посунути конкурентів, підкреслила Голова Держпродспоживслужби. 

USDA підвищило прогноз експорту української пшениці у поточному маркетинговому році на 2,5 мільйони тонн, у порівнянні з попереднім, травневим прогнозом. Американські експерти очікують, що Україна експортує рекордні 23,5 мільйони тонн пшениці. Також, у порівнянні з попереднім прогнозом, має зрости й експорт української кукурудзи до 32 мільйонів тонн.

Владислава Магалецька наголосила, що Держпродспоживслужба разом з Міністерством економіки України працюють над тим, щоб допомогти українським аграріям у безперешкодному експорті зернових.

Ми готові працювати фактично в режимі «відкритого вікна» для наших експортерів. Водночас закликаємо і бізнес проявити максимальну відповідальність так, щоб зерно, яке ми відправляємо на експорт, відповідало всім необхідним нормам та вимогам»,  заявила Владислава Магалецька.  

NB: За перші шість місяців 2021 року Держпродспоживслужба забезпечила фітосанітарний контроль при експорті 18,4 млн. тонн зернових та олійних культур. У тому числі, 13,5 млн. тонн кукурудзи, майже 4 млн. тонн пшениці, 350 тис. тонн ячменю та понад 390 тис. тонн сої. 

Держпродспоживслужба відіграє важливу роль в ефективності українського експорту. Її завданням є подолання технічних перешкод в торгівлі та забезпечення державних гарантій щодо дотримання вимог країн-партнерів.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram