За пів вересня Україна експортувала майже 4 млн тонн агропродовольства

Фото: The independent VIew
За перші 18 днів вересня з України виїхало 3,9 млн тонн агропродукції. Зокрема, завдяки роботі зернового коридору було вивезено 2,2 млн тонн зернових, зернобобових, олійних і продуктів їх переробки. Про це повідомили у Мінагрополітики.

Лідером за поставками у вересні є кукурудза — 1,3 млн тонн. Загалом кількість кукурудзи, яка виїхала з України за період повномасштабної війни, становить майже 7 млн тонн.

Української пшениці на зовнішні ринки у вересні відвантажено понад 1 млн тонн — на 600 тис. тонн більше, аніж за аналогічний період серпня. Всього за 6,5 місяців пшениці експортовано 2,5 млн тонн.

Соняшникової олії, насіння ріпаку та соєвих бобів за 18 днів вересня з України поїхало удвічі більше, ніж за половину серпня. Соняшникової олії — 365 тис. тонн, ріпаку — 577 тис. тонн, соєвих бобів — 125 тис. тонн.

NB: У понад 1,5 рази збільшилася поставка ячменю — з 74 тис. тонн до 189 тис. тонн. Насіння соняшнику випереджають серпневі дані на 13%.

Незначна відмінність спостерігається у відвантаженнях олії соєвої — на 2,5 тис. тонн більше ніж у серпні — 16,5 тис.тонн. На 102 тис. тонн збільшився вересневий показник експорту шротів.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram