За останній тиждень в Україні розміновано понад 1400 га земель сільгосппризначення

міни mine
Редакція GrowHow.in.ua   2023-05-23
Потенційно забрудненими мінами та іншими вибухонебезпечними елементами є близько 30% території України. Про це зазначила міністерка економіки України Юлія Свириденко під час зустрічі Надзвичайним і Повноважним Послом Королівства Нідерландів в Україні Єннесом де Молом.

Вона подякувала уряду та народу Нідерландів за підтримку України. Зокрема, й за допомогу в розмінуванні сільгоспземель, інфраструктури, населених пунктів України, яку, зокрема, надають й нідерландські оператори.

Зі слів Юлії Свириденко, за останній час в Україні обстежено майже 90 тисяч гектарів сільгоспугідь. Лише за останній тиждень розміновано понад 1400 га земель сільгосппризначення. Сьогодні в Україні працюють близько 2000 піротехніків з підрозділів державних інституцій та близько 600 — від неурядових операторів, до робіт залучено 12 машин з розмінування.

При цьому міністерка зазначила, що для пришвидшення обстеження і розмінування території України необхідно значно більше підготовлених людей, машин для розмінування, перевезення вибухонебезпечних боєприпасів, особового складу та обладнання. Вона висловила сподівання, що Нідерланди відіграватимуть значну роль в майбутній «коаліції з розмінування».

Нагадаємо, за оцінкою Світового банку, повний комплекс робіт із гуманітарного розмінування України коштуватиме понад $37 млрд. Наразі держава реалізує план з пріоритетного розмінування земель сільгосппризначення. Згідно з ним, першочерговому обстеженню та очищенню підлягає 470 тисяч гектарів економічно цінних сільськогосподарських земель.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram