В Україні за час мораторію на продаж землі з’явилося 16 видів деградації ґрунту. Про це заявив Святослав Балюк, директор Національного наукового центру «Інституту ґрунтознавства та агрохімії ім. Соколовського», передає Latifundist.com.

З його слів, наразі в Україні виділяється 16 видів деградації земель с/г призначення, зокрема, це зниження вмісту органічних речовин і поживних елементів, а також ерозійні процеси, ущільнення, забруднення та засолення ґрунту.

— Якщо говорити про потенціал вітчизняних ґрунтів чорноземів, то він становить не 60-70 млн тонн, а 80-90 млн тонн зерна. Але реалізується він лише на 70%. Основними лімітуючими факторами є дефіцит вологи, незбалансоване харчування і деградаційні процеси, — зазначив експерт.Він також розповів, що в Україні основним джерелом відомостей про ґрунти є матеріали масштабного ґрунтового обстеження за 1957-1961 роки.

— Сьогодні ці матеріали застаріли та не відповідають дійсності на 30-50%. Тому ми ставимо питання про проведення повторного масштабного ґрунтового дослідження, адже об’єктом ринкових відносин є ділянка землі, на якій може бути декілька видів ґрунтів. І звичайно кожен з них має свою якість і показники, — додав вчений.

За його словами, другим джерелом інформації про стан ґрунтів є географічна паспортизація земель с/г призначення. Однак, в цих даних є деякі недоліки. Зокрема, вузький набір показників, навіть немає ерозійних процесів, немає ущільнення ґрунтів і вузький набір забруднювачів.

— Тому сьогодні перед вище стоячими організаціям ми ставимо питання необхідності проведення повторного дослідження або ж коригування, щоб ми чітко знали якість наших земель і з яким товаром ми йдемо на ринок, — підсумував Святослав Балюк.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram