За даними митної статистики, Україна експортувала в 2018 році 162,5 тис. тонн фруктів загальною вартістю $228,5 млн. Такі показники продажів є рекордними за всю історію країни, пише EastFruit.

Більшу частину експортної виручки Україні дали горіхи і заморожені ягоди, яких було продано за кордон на суму $117,1 млн і $78,2 млн відповідно.

Головним споживачем українських фруктів залишається Польща, виручка від експорту в яку склала $39,8 млн. Більше 82% від цієї суми припадає на заморожені ягоди, постачання яких в 2018 році зросли на 29% порівняно з 2017 роком.

Друге місце серед країн-імпортерів українських фруктів займає Туреччина, частка якої склала 8,94% від загальної експортної виручки по цій групі товарів. Примітно, що роком раніше, Туреччина навіть не входила в першу десятку за даним показником. Практично весь дохід від продажу фруктів в Туреччину припадає на горіхи, яких було продано на загальну суму $20,4 млн.

Закриває трійку лідерів в переліку топ-споживачів українських фруктів Франція. Дохід від продажу фруктів у Францію в 2018 році виріс на 5%, порівняно з показниками роком раніше і склав $15,7 млн. Основними продуктами, які імпортувала Франція з України, є горіхи (70%) і заморожені ягоди (28%).

Четверте місце займає Білорусь, дохід від постачання фруктів в яку склав $13,8 млн. Проте, варто враховувати, що Білорусь це транзитна країна, через яку більшість української продукції реекспортується до Росії.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram