Відповідно до п. 3 наказу Мінагрополітики від 16.11.2018 р. № 552, який набрав чинності 1 січня 2019 року, вважається затвердженою технічна документація з нормативної грошової оцінки (далі — НГО) земель сільськогосподарського призначення.

При цьому порядок введення в дію та результати технічної документації з НГО земель сільськогосподарського призначення застосовуються державними кадастровими реєстраторами виключно для земельних ділянок, на які поширюється вказана технічна документація відповідно до підпунктів 21-24 Порядку проведення загальнонаціональної (всеукраїнської) нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення, затвердженого постановою від 07.02.2018 р. № 105 (далі — Порядок).Дата набрання чинності наказу № 552 є лише датою відліку передбачених Порядком послідовних заходів органів виконавчої влади, у тому числі й державних земельних кадастрових реєстраторів щодо внесення відповідних відомостей про НГО земель сільськогосподарського призначення до інформаційної бази Державного земельного кадастру, а також приписи для державних земельних кадастрових реєстраторів щодо порядку надання адміністративної послуги з надання витягів про величину НГО земель сільськогосподарського призначення, яка включена до відомостей тих земельних ділянок сільськогосподарського призначення, на які поширюється технічна документація із загальнонаціональної (всеукраїнської) нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення.

Таким чином, для кожної конкретної земельної ділянки сільськогосподарського призначення відповідні землекористувачі, в першу чергу керуючись підпунктами 21 — 24 Порядку, мають з’ясувати факт поширення дії технічної документації із загальнонаціональної (всеукраїнської) нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення на відповідну ділянку.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram