З 2014 р. площі виноградних насаджень в Україні зменшились на 14 тис. га

Редакція GrowHow.in.ua   2023-03-07
В Україні площі виноградних насаджень з 2014 року зменшились на 14 тис. га. Як повідомила GrowHow пресслужба Мінагрополітики, про це йшлось під час круглого столу на тему проблем виноградарства та виноробства.

Учасники заходу відзначили не лише тенденцію до зменшення площ виноградних насаджень, а й до зниження валового виробництва винограду — на 171,5 тис. тонн.

Відтак галузь, яка зазнала збитків у тому числі й через російське вторгнення, потребує низки заходів для свого відновлення, розвитку та виготовлення якісного конкурентного продукту. Зокрема, внесення змін до українського законодавства та приведення його до норм Європейського Союзу.

— Прийняття законодавчих ініціатив та нормативних актів надасть старт новому етапу відновлення та розвитку виноградарства, виноробства та галузі в цілому. Також надасть можливості для використання джерел підтримки, в тому числі й міжнародних, — розповів перший заступник міністра агарної політики та продовольства України Тарас Висоцький.

Він також закликав виноградарів створювати організації водокористувачів (ОВК) задля ефективного використання зрошення і, відповідно, покращення урожаю. Висоцький наголосив, що на цей рік передбачена державна програма підтримки ОВК у розмірі до 200 млн грн. В організації можуть об’єднуватися навіть малі виробники.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram